Tanecznym krokiem... po puchary

3 czerwca 2016r. w hali sportowej kijskiego ZPO odbył się I Turniej Tańca. Organizatorką i pomysłodawczynią zawodów była p. E. Nogacka – nauczycielka wuefu w SP Kije oraz opiekunka szkolnego koła tanecznego.

Uroczystość rozpoczął dyrektor ZPO w Kijach p. M. Kudasiewicz witając zebranych uczniów biorących udział w konkursie, siedzących na widowni oraz szanowne jury oceniające zawodników: przewodniczącą p. T. Piotrowską – wicedyrektorkę ZPO w Kijach, p. A. Janas – sekretarz Urzędu Gminy Kije, p. G. Kasperek – pracownika Urzędu Gminy Kije, p. E. Kobos – nauczycielkę plastyki i techniki oraz p. A. Wyrwę – nauczycielkę z SF w Gartatowicach.

Następnie głos zabrały prowadzące spotkanie uczennice Gimnazjum w Kijach – W. Tłomak i N. Skrobisz zapowiadające kolejnych zawodników ze szkół z terenu gminy Kije. W konkursie wziął udział 1 chłopiec i 17 dziewcząt.

1.      Wojciech Zacharz – I kl. SF Gartatowice

2.      Katarzyna Kukuryk – I kl. SP Kije

3.      Weronika Cieśla – I kl. SF Włoszczowice

4.      Kamila Ciba – III kl. SF Gartatowice

5.      Wiktoria Komodołowicz – III kl. SP Kije

6.      Zuzanna Ziębicka – I kl. SF Włoszczowice

7.      Anna Kostecka – II kl. SF Gartatowice

8.      Maja Kudasiewicz – II kl. SP Kije

9.      Oliwia Przeździk – II kl. SF Włoszczowice

10.  Agata Cisowska – I kl. SF Gartatowice

11.  Sandra Nazimek – III kl. SP Kije

12.  Estera Bugajska – III kl. SF Włoszczowice

13.  Julia Fiuk – I kl. SP Kije

14.  Nikola Klank – III kl. SF Włoszczowice

15.  Katarzyna Lasak – III kl. SP Kije

16.  Amelia Piwowarska – III kl. SF Włoszczowice

17.  Wiktoria Sioja – III kl. SP Kije

18.  Amelia Powałka – III kl. SP Kije

Zawodnicy samodzielnie wybrali muzykę i do niej przygotowali układ taneczny, strój oraz makijaż, a nawet charakteryzację, jak np. A. Powałka, która zachwyciła widzów swoją czekoladową buzią do tańca w rytm piosenki ,,Chocolate”. Tancerze zadziwili jury i widzów różnorodnością muzyki, którą wybrali, sprawnością fizyczną, np. W. Zacharz w breakdance do piosenki ,,Gangnom style”, ujmująca gracją i wdziękiem, np. J. Fiuk, M. Kudasiewicz, O Przeździk czy W. Komodołowicz.

Wszystkie te walory tancerzy na pewno przysporzyły jury niemało kłopotów, bo obrady trwały niepokojąco długo, ale w końcu wyłoniono zwycięzców. Przewodnicząca zespołu sędziowskiego ogłosiła, że I miejsce zajęła W. Komodołowicz, tańcząca do piosenki ,,Laleczka z saskiej porcelany”, II miejsce – J. Fiuk w tańcu na melodię ,,Uptownfunk”, III miejsce – W. Cieśla, tańcząca do piosenki Shakiry ,,La lala” i IV miejsce A. Kostecka za taniec w rytm piosenki ,,Girl In” Diany House.

Stającym na podium zwycięzcom wręczono puchary i okolicznościowe dyplomy. Pozostali również otrzymali puchary, gdyż wszyscy zasłużyli na wyróżnienia, co ze zdecydowaną stanowczością podkreśliła przewodnicząca jury p. T. Piotrowska. Uczestnicy konkursu zostali także nagrodzeni słodkim poczęstunkiem.

Puchary, dyplomy i słodycze ufundował Urząd Gminy w Kijach. Piątkowa impreza urzekła wszystkich uczestników swoim rozmachem i wysokim poziomem. Piękna dekoracja zaprojektowana przez p. E. Kobos i wykonana dzięki pomocy uczniów: Maćka i Mateusza Nowaków, Agaty Kobos i Kacpra Kaczmarczyka, była idealnym tłem dla tancerzy. Świetna, bezawaryjna obsługa sprzętu nagłaśniającego oddana w ręce Przemka Kukli, Arka Zjaszczykiewicza, Kacpra Kaczmarczyka i Wiktorii Pawlusek oszczędziła zawodnikom zbędnego zdenerwowania. Prowadzenie spotkania, doping tancerzom i zabawianie widowni w oczekiwaniu na werdykt jury było dopełnieniem wspaniałej imprezy.

Podziękowania należą się także rodzicom młodych tancerzy, którzy pomagali w wyborze melodii, kompletowali kostiumy i mobilizowali swe pociechy do wiary we własne możliwości oraz p. Dyrektorowi M. Kudasiewiczowi za poczęstunek dla uczestników konkursu na zakończenie imprezy.

Już cieszymy się oczekując II Gminnego Konkursu Tańca w przyszłym roku. Jesteśmy przekonani, że chętnych na otrzymanie pucharu będzie dużo, dużo więcej.

Zredagowane na zajęciach dodatkowych
z jęz. polskiego w kl. V pod
nadzorem p. B. Jaszczyk